26.06.2019

Kolędowanie misyjne

Kolędowanie misyjne

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, dzieci z naszej parafii – uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Kisielinie jako kolędnicy misyjni włączyli się w misyjną pomoc dzieciom z Afryki w Rwandzie i Burundii. Dzieci: Karolina Kasperska, Maksymilian Kazoń, Szymon i Bartosz Niedziela, Franciszek i Ignacy Wojciechowscy odwiedzali domy z misyjnym przedstawieniem kolędowym. Ofiary, które dzieci zebrały zostaną przekazane na misje katolickie.

Kolęda misyjna to propozycja Papieskich Dzieł Misyjnych na czas Bożego Narodzenia. Kolędnicy zanoszą radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu, zdolności, a także rezygnacji z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy. Jest to piękne świadectwo pomocy.
Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w to dzieło pomocy i zapowiadają, że stanie się to nową tradycją naszej parafii. Wszystkie drzwi do których zapukali stały otworem dla tak szczytnego celu. Mali aktorzy pięknie podzielili się radością wiary, a jednocześnie mają swój udział w szerzeniu dobra.
0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 1
  • 7