20.10.2021

ŚLUBOWANIWE KLAS PIERWSZYCH

„…Uczniem być to ważna sprawa

i otwierać wiedzy drzwi.

Uczyć się, by świat poznawać

Ślubujemy dziś.”

14 października 2021r. zapisze się niewątpliwie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły – pierwszoklasistów. To dzień Ślubowania i Pasowania na Ucznia kl. I

Każda klasa przeżywała swoją uroczystość w wąskim gronie, ze względu na obostrzenia.

W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy zainteresowani: uczniowie klas I z wychowawczyniami, dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice. Dzieci odświętnie ubrane czekały w dużym skupieniu na rozwój wydarzeń. Musiały zdać egzamin, by móc przystąpić do Ślubowania. Przygotowywały się do ceremonii pod troskliwym okiem pań wychowawczyń.

Pan dyrektor bardzo ciepło powitał dzieci w szkolnej rodzinie. Zapewnił pierwszaki, że mogą liczyć na pomoc wszystkich pracowników szkoły w każdej sytuacji. Życzył sukcesów.

Pierwszaki wykazały się znajomością symboli narodowych, ważnych wiadomości na temat swojej Ojczyzny, zasad ruchu drogowego, a także prawami zgodnej zabawy w grupie. Zebrani nie mieli wątpliwości, że dzieci zdały swój pierwszy egzamin celująco, co nagrodzili gromkimi brawami.

Potem nastąpił uroczysty moment ślubowania i pasowania na ucznia. Dyrektor szkoły pan Piotr Szumilak odczytał „Akt Ślubowania”, a dzieci zgodnym chórem potwierdziły jego zrozumienie słowem „Ślubuję”. Następnie dopełnił aktu pasowania dotykając wielkim ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty.

Po części oficjalnej i pamiątkowych zdjęciach dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Otrzymały również pamiątki - niespodzianki: dyplomy, legitymacje szkolne, breloczki i ciekawe książeczki o przyrodzie Roztocza.

 imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 23
  • 8
  • 27