13.01.2023

Bezpieczne ferie

W środę 11 stycznia 2023 r. przeżywaliśmy w naszej szkole Jasełka dla dzieci klas I-III. W przygotowanie przedstawienia zaangażowali się uczniowie z klasy 1c.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii uczniowie odtworzyli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Dzieciątko Jezus. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy oraz królów przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej staje…

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 12 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji dla uczniów kl.1a. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim.

Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

img

imgimgimgimgimg

Policjanci zakończyli spotkanie życząc nam bezpicznych i udanych ferii zimowych.

 

 

 

 

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 6
  • 8