04.06.2021

Wioska rycerska - Ostaszów

Czerwiec '21

W słoneczną środę 2 czerwca 2021r. klasy I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę autokarową do Wioski Rycerskiej w Ostaszowie koło Przemkowa.
Wizyta w obozowisku rycerskim pozwoliła uczniom przenieść się w odległe czasy wieków średnich, gdy to na ziemiach polskich rządzili królowie i książęta, a rycerze dla których honor był wartością nadrzędną, walczyli z wrogami i spotykali się na turniejach. Stawali również w obronie honoru i czci pięknych dam, a wieczorami uczestniczyli w hucznych balach i wystawnych ucztach.
Ciekawe opowieści animatorów w rycerskich strojach przybliżyły nam te odległe czasy. Uczniowie zwiedzili chatkę czarownicy, katownię – dawne narzędzia kar i tortur oraz średniowieczne machiny wojenne. Największą atrakcją zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek była zbrojownia, a w niej różnorodne zbroje z całym ekwipunkiem rycerskim. Dzieci mogły też sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w mini - turnieju rycerskim: strzelanie z łuku, przeciąganie liny, rycerski tor przeszkód.
Po wyczerpujących ćwiczeniach ruchowych ogromnie wszystkim smakowały przepyszne kiełbaski z ogniska. Po zregenerowaniu sił udaliśmy się do mini –zoo, gdzie uczniowie spacerując, nie tylko podziwiali zwierzęta, ale mogli je nakarmić przywiezionymi z domu marchewkami i jabłkami.
Ta ciekawa lekcji historii na świeżym powietrzu z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczniów.
Każdy uczestnik wycieczki oprócz bagażu pełnego wrażeń i ciekawostek zabrał do domu pamiątkę zakupioną w obozowiskowym sklepiku.
I tak zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy szczęśliwie do domów.
img

 imgimg

11
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 16
  • 12
Komentarze