11.01.2022

Dzień Herbaty

XII ;21

15 grudnia w Oddziale Przedszkolnym w Lesznie Górnym świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Herbaty. 
Przedszkolaki dowiedziały się, jak powstaje herbata, jak należy ją parzyć, aby wydobyć z niej prawdziwy smak i aromat. Poznały historię herbaty, dowiedziały się również w jaki sposób ten napój trafił do torebek. Jednak największe wrażenie na najmłodszych zrobiły przedmioty do parzenia: czajniczki, samowary, czy naczynie zwane tykwą. Przedszkolaki zwróciły również uwagę na różne dodatki do herbaty tj. goździki, kardamon, cytryna, miód, czy cukier z trzciny cukrowej.
Tego dnia, obie grupy miały okazję poznać wygląd i zapach herbaty liściastej (czarnej, zielonej, czerwonej, roiboos) oraz herbat owocowych, czy po prostu porównać je z herbatą z pokrzywy lub mięty. Niektóre przedszkolaki po raz pierwszy usłyszały o yerba mate i japońskiej matcha. Odbyła się również degustacja herbaty. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną.
Miejmy nadzieję, że lekcja o herbatach stała się dla nich cenna. Prawdopodobnie dzieci na długo zapamiętają skąd się wzięła herbata i jak trafiła na stoły. Wszakże picie ciepłej herbaty z cytryną i miodem pomaga zachować zdrowie podczas zimy.
 imgimgimgimg
0
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 17
  • 11