26.06.2021

Budżet, tradycja, jedzenie, sport

Czerwiec '21

24 czerwca 2021 roku klasa VII A wraz z wychowawcą Małgorzatą Augustyniak zostali zaproszeni przez Państwo Mirka Milani - Siwiak i Massimo Milani na włosko - polski poranek przy ognisku. 1 lutego 2021 roku powitaliśmy w naszej klasie Lorenzo Milani, który z rodzicami przybył z Włoch do Polski.

Niecodzienne spotkanie miało na celu integrację grupy klasowej oraz pożegnanie roku szkolnego 2020/2021. Zanim ekipa pojawiła się na umówionym miejscu zaplanowała budżet na zakupy, które oczywiście z ochotą i mądrze zrealizowała. Poszło naprawdę bardzo dobrze.

Spotkanie obfitowało w wiele niespodzianek przygotowanych przez gospodarzy. Obowiązkowo była polska kiełbasa i włoska pizza, którą Lorenzo i jego mama smacznie serwowali wszystkim uczestnikom. Była między innymi pizza z oliwkami, warzywami, frytkami, parówkami, kiełbasą, rybą..., a na deser pizza czekoladowa, która okazała się hitem! Pani Mirka opowiadała młodzieży o zdrowych tradycjach kulinarnych Włoch. Pokazała swoje rękodzieła, którymi wszyscy się zainteresowali i podziwiali precyzję tych dzieł sztuki. Siódmoklasiści kalorie spalali bawiąc się ze zwierzętami, których u Państwa Milani nie brakuje. Niektórzy grali w piłkę, a spacer do szkoły w otoczeniu natury  pozwolił porządnie rozłożyć wartościowe składniki odżywcze w organizmach wszystkich zadowolonych i nasyconych młodziutkich i nieco starszych ludzi:)

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 9
  • 3