24.10.2012

ZWIEDZAMY I PODZIWIAMY

Wystawa " Mitologia słowiańska Aleksandra Labudy w obrazach" i wystawa fotograficzna Artura Sochy"Gmina Chmielno z lotu ptaka-i kiedyś i dziś"

Uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego i członkowie SKO wraz   z opiekunami  udali się do Chmielna na wystawy pt :"Mitologia słowiańska  Aleksandra Labudy w obrazach" i wystawa fotograficzna Artura Sochy "Gmina Chmielno z lotu ptaka-i kiedyś i dziś"

W Domu Kultury  można było podziwiać niezwykłe fotografie wykonane na przestrzeni 10 lat, pozwalające ocenić, jak bardzo zmieniają się Kaszuby, a zwłaszcza gmina Chmielno. Uczniowie odszukiwali swoje zagrody i podziwiali nasz kaszubski krajobraz.

W Centrum Informacji Turystycznej w Chmielnie eksponowane były prace które były owocem pleneru Koła Pasji Twórczych. działających przy Gminnej Bibliotece Publicznej W Bolszewie. Ów plener inspirowany był książką Aleksandra Labudy "Bogowie i deche naj przpodków". Wernisaż wystawy zawierał wizerunki 20 bogów i 17 duchów.Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem wykonanych prac.Na zakończenie obejrzeli film przedstawiający najpiękniejsze zakątki Chmielna.

0
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 7
  • 10