05.03.2013

ZNACZKI NA MISJE

Każdy znaczek wspiera misje

 

Wspieraj misje - dołącz do nas!

Serdecznie w dalszym ciągu zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji zbierania znaczków pocztowych na misje afrykańskie. Jedno jest już pewne, że bez większego wysiłku możemy wspólnie zrobić coś dobrego dla misji. Fundusze uzyskane ze sprzedaży znaczków są w całości przeznaczane na działalność misyjną.

Każdy z nas otrzymuje od przyjaciół bądź rodziny kolorowe pocztówki i listy. Prędzej czy później trafiają one do kosza. I choć spełniły swoje zadanie często myślimy, że w takim razie są już niepotrzebne i bezużyteczne. Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz!!! Na każdej kopercie i pocztówce jest przecież znaczek, który wcale nie musi trafić do śmietnika.

Znaczek pocztowy... każdy jeden ma swoją historię. Został zaprojektowany, wydrukowany i sprzedany. Potem kupiony i wysłany do konkretnej osoby lub instytucji. Świadectwem jego przebytej drogi jest najzwyklejszy stempel pocztowy. Dla filatelistów każdy znaczek jest wyjątkowy, a ich serie to pasjonująca opowieść i przygoda.

I choć my (osoby, dla których znaczek to po prostu kawałek papieru z nadrukiem) nie rozumiemy filatelistów to również i dla nas może stać się on bardzo cenny i ważny a właściwie ma duże znaczenie dla misji.

Co robić? Przede wszystkim nie wyrzucać ich do kosza i samemu nie odklejać!!! Znaczek należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem (jeśli jest to niemożliwe, to tak go wyciąć aby nie uszkodzić).

 

 

Wysyłamy już kolejny zestaw znaczków .Dziękujemy wszystkim ,którzy przyczynili się do zbiórki.Zbliża się czas Świąt  Wielkanocnych, podczas których składamy sobie życzenia i przyjmujemy.Jest jeszcze wiele osób,które robią to za pomocą kartek świątecznych.Zatem zbieramy i przynosimy do szkoły.

 

2
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 4
  • 6
Komentarze