28.01.2015

ZABAWY KARNAWAŁOWE

Karnawał to przede wszystkim okresów balów i zabaw. Jego rozpoczęcie oficjalnie następuje w dniu Trzech Króli, czyli 6 stycznia, jednak wiele osób uważa za datę jego rozpoczęcia Nowy Rok. Koniec karnawału wypada w Środę Popielcową.

Aby więc tradycji stało się zadość, jak co roku w karnawale, w naszej szkole we wtorek odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas starszych. Następnego zaś dnia, 28 stycznia dzieci z klas O – III bawiły się na Balu Przebierańców.

Tego dnia w szkole pojawiły się królewny, wróżki, piraci, rycerze, policjanci, strażacy pajace i przeróżne cudaki. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet lekkie przerażenie. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom balu. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Zabawę urozmaiciły konkursy z nagrodami.

Znakomicie spisali się też rodzice. Zarówno w trakcie zabawy dzieci z klas I-III, jak i dyskoteki karnawałowej klas IV-VI, dla wszystkich zastał przygotowany poczęstunek: pyszne frytki, gofry i soki. Mamom, które przygotowały te smakołyki serdecznie dziękujemy za pomoc.

Uczniowie bawili się świetnie, wszystkim dopisywały znakomite humory, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Niestety, to, co dobre, szybko się kończy. Następne bale już za rok……

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


6
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 10
  • 4
Komentarze