01.04.2019

XVI Zbiórka Żywności Caritas ,,Tak, Pomagam''

Znalezione obrazy dla zapytania zbiórka żywności caritas 2019

W dniach 29 i 30 marca 2019 roku (piątek, sobota) w godzinach 8:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę w godzinach 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce szesnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Wolontariusze z naszej szkoły również uczestniczyli w tek ajcji. Uczniowie, którzy należą do szkolnego wolontariatu z dużym zaangażowaniem zachęcali do udziału w akcji, a dobrzy ludzie z uśmiechem i życzliwością wkładali do koszyków artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję.

 

4
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 9
  • 12
Komentarze