16.05.2016

WYCIECZKA DO DOLINY JADWIGI

Dnia 12.05.2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych Garczu i Kożyczkowie wraz z klasą I wyjechały na 1-dniową wycieczkę do Doliny Jadwigi.

 

Znalezione obrazy dla zapytania dolina jadwigi

Wyjazd odbył się o 8.15 sprzed Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie, na miejsce dojechaliśmy ok. godz. 9.00. Na początku wycieczki przywitała nas Pani Gabriela Tessmer właścicielka agrozagrody. Po przywitaniu gospodyni wprowadziła nas w tajniki pracy gospodarza na roli m.in. opowiadała nam o tym, kiedy i co robi gospodarz na polu oraz gdzie mieszka bydło i trzoda chlewna. Po wysłuchaniu dzieci same wyrabiały ciasto na bułki.

Ok godz. 11.00 przyjechała do nas kapela BAS. Swoim śpiewem i tańcami umilali nam czas do godz. 13.00. Było to ciekawe spotkanie z kulturą i tradycją kaszubską.

O godz. 13.30 wybraliśmy się agrobusem na przejażdżkę do lasu. Tam dzieci szukały skarbu pozostawionego przez Borową Babę. Gdy go znalazły była chwila relaksu na pobliskiej polanie. Po powrocie do agroturystyki dzieci dostały zrobione przez siebie bułki oraz zupę z kluskami, potem wróciliśmy do szkoły. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni po godz. 15.30.wróciliśmy do naszych domów.

20
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 9
  • 16
Komentarze