22.03.2013

WITAJ WIOSNO!

Występy SKO-wiczów w pożegnaniu zimy .

 

21 marca społeczność szkoły w Kożyczkowie wraz z Wójtem Gminy w Chmielnie barwnie i hucznie przywitali wiosnę. Dorośli, delektując się w kawiarence kawą i ciastami, obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli.

Występy otworzyli aktorzy koła teatralnego, prezentując przedstawienie pt.: „ Jak narodziła się wiosna”. Potem uczniowie wszystkich klas wzięli udział w show „ Mam talent”. Dzieci przedstawiły swoje różne uzdolnienia; były piosenki, wiersze, prezentacje prac plastycznych, tańce, kabaret i recital akordeonowy. Również członkowie samorządu szkolnego i SKO zaprezentowali przedstawienie pt: „ Pipi w szkole”.

W przerwie programu artystycznego i po jego zakończeniu można było na kiermaszu kupić ozdoby wielkanocne, przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Impreza była bardzo udana i dostarczyła wielu wrażeń. Duża frekwencja i zainteresowanie tym, co się działo, jest sygnałem, że był to „strzał w dziesiątkę” i warto kontynuować ten zwyczaj w przyszłości.

Tego dnia również, jak stary zwyczaj karze, w barwnym i niezwykle głośnym korowodzie, zaniesiona została nad rzekę  i uroczyście utopiona Marzannna. Miejmy nadzieję, że wiosna już naprawdę przegoni zimę. Czekamy na to z niecierpliwością.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 15
  • 9
Komentarze