13.02.2019

Szkolne Walentynki

   14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole. Jak świętowaliśmy? W walentynki królować może tylko jeden kolor - ognista czerwień. Tego dnia w szkole panował specjalny dress code - prawie wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele,  założyli ubrania w kolorze czerwonym. Dopuszczalny był także róż i jego odcienie. Walentynkowe kolory gościły nie tylko na ubraniach uczniów; szkolne korytarze również były udekorowane w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.
 Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkołach, jest niewątpliwie poczta walentynkowa. W dzień  poprzedzający walentynki uczniowie, którzy chcieli  wyrazić uczucia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka. W dzień walentynek specjalni listonosze roznosili miłosną korespondencję od klasy do klasy.

Samorząd Uczniowski zorganizował miłosne karaoke oraz konkursy, które wywołały salwy śmiechu. Tego dnia w szkole panowała niezwykle przyjemna atmosfera, która z pewnością udzieliła się każdemu.

3
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 28
  • 6
Komentarze