26.09.2013

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

26 września miało miejsce w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka.

W tym roku szkolnym kartofle nie były może najbardziej wyeksponowanym elementem naszej imprezy, ale bardziej pretekstem do dobrej zabawy.

Tym razem, oprócz uczniów i nauczycieli, udział w ziemniaczanym święcie wzięli: wójt naszej gminy Zbigniew Roszkowski, sołtys Kożyczkowa oraz członkowie trójek klasowych i zainteresowani rodzice. Program naszego święta był bardzo bogaty. Na dobry początek w przedstawieniu pt. „ Kopciuszek” zaprezentowali się nauczyciele i pracownicy obsługi. Trzeba przy tym zaznaczyć, że do zadania podeszli bardzo profesjonalnie. Piękne stroje i brawurowa gra aktorska wzbudzały wybuchy śmiechu i gromkie brawa na widowni. Następnie uczniowie klasy trzeciej przedstawili „ Babę Jagę u dentysty”, a członkowie koła teatralnego skecz pt. ” Bulwe”. Na zakończenie odbył się pokaz mody jesiennej. Stroje były tak piękne i pomysłowo wykonane, że wszyscy je prezentujący w nagrodę otrzymali dorodne, czerwone jabłka. Po części artystycznej nadszedł czas na skosztowanie potraw przygotowanych wcześniej przez uczniów wszystkich klas. Były m.in. kanapki, sałatki, sandwicze, frytki, koktajl truskawkowy i napoje. Można było również własnoręcznie upiec sobie kiełbaskę przy rozpalonym ognisku. W międzyczasie każdy chętny mógł wziąć udział w zabawie z losami. Co ważne, każdy los wygrywał, a nagrody były bardzo atrakcyjne. Zabawa ta cieszyła się tak ogromnym powodzeniem, że losów bardzo szybko zabrakło, a było ich naprawdę sporo.  Chętni mogli także konkurować w zawodach sportowych oraz potańczyć przy dyskotekowych rytmach.

Zabawa była bardzo udana, a świetnych humorów rozbawionych jej uczestników nie był w stanie zepsuć nawet padający, co chwilę, rzęsisty deszcz.

 

 

 

 

7
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 6
  • 4
Komentarze