02.02.2016

ŚWIĘTO JABŁKA

 

 

  Do naszych uczniów trafiły jabłka nieodpłatnie przekazane przez Stowarzyszenie "Amor Omnia Vincit".  Organizacja ta, przekazuje szkołom owoce od polskich sadowników, które ze względu na rosyjskie embargo zostały wycofane ze sprzedaży.

  W związku z tym, 2 lutego odbyło się w szkole „Święto Jabłka”, którego celami było: zachęcenie uczniów do spożywania jabłek i innych owoców oraz ich przetworów, jako źródła witamin, uświadamianie ich wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się oraz dostarczenie dzieciom radości ze wspólnej zabawy.

  Tematem przewodnim różnorodnych zajęć w tym dniu było oczywiście jabłko. I tak: dzieci z oddziału przedszkolnego obierały te owoce i brały udział w konkursie na najdłuższą obierkę oraz wyklejały jabłuszka wycinanką. Klasa I oraz II na zajęciach gimnastycznych brały udział w zawodach sportowych, w których jabłka odgrywały główną rolę. Klasa III wykonała, różnymi technikami prace plastyczne pt. „ Jabłka”. Uczniowie klasy IV wykonali opis owocu, klasa V układała wiersze i tekst piosenki, a klasa VI wykonała plakat.  Wszyscy również brali udział w licznych jabłkowych konkursach. 

  Wychowawcy zachęcali do spożywania jabłek i innych owoców, rozmawiali z dziećmi na temat ich wartości odżywczych oraz znaczenia dla prawidłowego rozwoju organizmu.

 

36
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 21
  • 17
Komentarze