15.02.2021

Strach ma wielkie oczy.

2 lutego uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć przedstawienie online Grupy T z Torunia ” Strach ma wielkie oczy”.

    Ta fascynująca przygoda rozgrywa się w owadzim świecie. Piegowata razem z przyjacielem Żądełkiem są prześladowani przez Karalucha Ohydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczyna wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód. Nasi bohaterowie nie wiedząc, co robić, wyruszają na poszukiwanie Skrzata Szypułki w nadziei znalezienia magicznego rozwiązania sytuacji. Czy naszym małym przyjaciołom uda się wyjść zwycięsko z opresji i jak zakończy się ta historia? Być może magia okaże się nieskuteczna a pomoc była bliżej niż się wydawało…

   W spektaklu poruszony został problem oraz przemocy i agresji - zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt kuli śnieżnej, przez co często współwinni są także ci, którzy nie zgadzają się na nią, jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu bezkarni a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem.

https://cloud5h.edupage.org/cloud?z%3ADCcuwkgRK%2FZmiLJJldG6BDaeJqIOWcOGMCGQSplmCdqiuj4x8D2zLLkCoi3KvwZx

https://cloud6h.edupage.org/cloud?z%3A%2Byp8YGHBRzBuoorn2gQtEKtx%2FC8yZxmqJKLXjG0BHFTaCYsyL7JXeKszM5j9AUlD

 

1
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 4
  • 5
Komentarze