26.11.2016

SPOTKANIE Z PISARKĄ

SPOTKANIE Z PISARKĄ ANNĄ CZERWIŃSKĄ-RYDEL

 

Znalezione obrazy dla zapytania pisanie gif

   Anna Czerwińska-Rydel, autorka książek dla dzieci i młodzieży spotkała się w czwartek z uczniami klasy II. Pisarka promowała swoją najnowszą książkę "Henryk Sienkiewicz - ideał taty sprzed lat". Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka w Chmielnie.

 Uczniów nurtowało wiele rozmaitych kwestii, dopytywali pisarkę m.in. jak długo zajmuje się pisaniem książek, jak powstaje pomysł na napisanie książki. W sali wypełnionej po brzegi młodzi czytelnicy zadawali pisarce także masę innych pytań, m.in., od której godziny pisze z rana czy wieczorem, ile czasu potrzeba na jej napisanie.

- Ja wpadam na pomysł, o czym ona będzie. Moim zadaniem jest tylko jej napisanie. Obrazki robi ilustrator - mówiła pisarka. - Stworzenie treści to w moim przypadku czas ok. 3-5 miesięcy, a wydanie książki, już z ilustracjami, powstaje średnio od 9 do 12 miesięcy.

Anna Czewińska-Rydel pisze dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Jej najnowsza książka nosi tytuł "Henryk Sienkiewicz - ideał taty sprzed lat". - Mogę powiedzieć, tak trochę może na wyrost, że Henryk Sienkiewicz był moim "kolegą po fachu", bo także był pisarzem. Nie zapominajmy, że on za swoje świetne książki dostał Nagrodę Nobla za całokształt twórczości - mówiła dzieciom Anna Czerwińska-Rydel.

Na koniec spotkania Oliwia Labuda z klasy II pokazała Annie Czerwieńskiej- Rydel swoją pierwszą książeczkę o Karolince i Dzwoneczku. Pisarka pochwaliła małą jej następczynię i życzyła Oliwce wytrwałości i kolejnych wspaniałych opowiadań.

Drugoklasiści wręczyli bohaterce spotkania samodzielnie wykonane kwiatki i pamiątkową laurkę.

3
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 10
  • 9
Komentarze