17.02.2016

POBYT W ZIELONEJ SZKOLE W SZYMBARKU

W dniach 10-12 lutego 2016 roku 25 - osobowa grupa uczniów z klas IV - VI wyjechała do Szymbarku. Tam w ramach Zielonej Szkoły uczniowie korzystali z bogatej oferty edukacyjno - ekologicznej.

 

 

  W pierwszym dniu wyjazdu uczniowie  brali udział w warsztatach „Ślady i tropy zwierząt” oraz „ Lasy Pojezierza Kaszubskiego” .W czasie tych zajęć dowiedzieli się sporo różnych ciekawostek o pobliskich lasach i o terenie polodowcowym, a w czasie zajęć przeszli wiele kilometrów po lasach i wzgórzach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. W godzinach wieczornych odbyły się warsztaty „Papier czerpany”, na których samodzielnie wykonali pamiątkowe kartki z papieru czerpanego.

  W kolejnym dniu kolejne warsztaty: rano „ Co się kryje w kropli wody”, zaś po południu wybrali się do lasu na „Podchody przyrodnicze”, które bardzo wszystkim się spodobały. W czasie zajęć lisy uzbrojone w kompasy szukały zajęcy, które znaczyły swoją drogę strzałkami oraz wyznaczonym azymutem, a po drodze zostawiały wiadomości z zadaniami do wykonania. Po dwóch godzinach dobrej zabawy zające zostały odszukane. Po kolacji mimo zmęczenia, poszli na ognisko. W ostatni dzień pobytu dowiedzieli się jak zimują ptaki i jak je dokarmiać. Niestety , pobyt się skończył i musieli wracać do domu, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wizyty w Zielonej Szkole.

49
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 21
  • 17
Komentarze