01.10.2012

PIKNIK RODZINNY- SKO-WICZE W AKCJI

POŻEGNANIE LATA-ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA29 września odbył się w naszej szkole piknik rodzinny pod hasłem " Pożegnanie lata - Święto pieczonego ziemniaka". Spotkanie to było doskonałą okazją do wspólnej zabawy uczniów oraz ich rodzin. Program imprezy był bardzo różnorodny, tak aby każdy z uczestników mógł  znaleźć coś dla siebie. Dzieci pokazały historię pojawienia się ziemniaków na naszych stołach oraz ciężką pracę podczas wykopek w przedstawieniu pt. " Pyzy na wykopkach", monolog " Wzorowy uczeń" oraz niezwykle barwne widowisko muzyczne. Ogromny aplauz widowni wzbudził spektakl " Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu rewelacyjnych aktorów - rodziców naszych uczniów. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa z losami, szczególnie emocjonujące było losowanie nagród dodatkowych: nagrody pani dyrektor, rady pedagogicznej, sołtysa wsi Garcz, baru " U Szwagra" i nagrody specjalnej. Oprócz tego obejrzeć można było  pokaz mody jesiennej, członkowie SKO mieli okazję zaśpiewać w konkursie karaoke oraz wziąć udział w licznych konkursach sportowych. Oczywiście najważniejsze były tego dnia  ziemniaki, które toczono, obierano, przenoszono w różny sposób, zbierano, rzucano nimi do celu itp. Odbył się także konkurs na kartofla " o najciekawszym kształcie". W trakcie przerw między poszczególnymi punktami programu skosztować można było : placki ziemniaczane, pulki z śledziem, frytki, pierogi, sałatki ziemniaczane a także gofry, ciasta i inne przysmaki przygotowane przez mamy z rady rodziców. Wszystkie potrawy były przepyszne i cieszyły się sporym powodzeniem. Jeżeli ktoś miał ochotę na smażoną kiełbaskę mógł to uczynić własnoręcznie przy rozpalonym ognisku. Ponadto można było obejrzeć wnętrze wozu strażackiego OSP Kożyczkowo, przejechać się bryczką, poskakać na trampolinie czy dmuchanym zamku, pokręcić na karuzeli. Członkowie SKO opiekowali się małymi dziećmi w sali zabaw Reasumując, lato zostało pożegnane w dobrych humorach, przez zadowolonych piknikowiczów, za co wielkie podziękowania należą się wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie tego dnia.

copy_of_SAM_2364.JPG

 

SAM_2371.JPG

 

SAM_2375.JPG

 

SAM_2376.JPG

 

SAM_2381.JPG

 

SAM_2382.JPG

 

SAM_2392.JPG

 

SAM_2405.JPG

 

copy2_of_SAM_2408.JPG

12
Dodaj Komentarz
  • 24
  • 11
  • 18
Komentarze