14.03.2013

PIERWSZY EGZAMIN

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem

W czwartek 14 marca uczniowie klasy trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem, który ma na celu sprawdzenie wiedzy i przygotowanie młodych uczniów do głównego sprawdzianu.

Test trzecioklasisty odbył się o godzinie 9. 00. Było to podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Wyniki mają pokazać nauczycielom poziom zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności na początku edukacyjnej drogi. Sprawdzian umożliwi także uczniom zapoznanie się z formułą egzaminów kompetencji.

Arkusz sprawdzianu trzecioklasistów został przygotowany przez doświadczonych egzaminatorów. Zawiera zadania zgodne z treściami określonymi w podstawie programowej dla pierwszego etapu edukacyjnego. Sprawdzian bada umiejętności ucznia w zakresie: czytania, pisania, myślenia matematycznego.

Dodatkową wartością ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji trzecioklasisty jest możliwość otrzymania podsumowania wyników uczniów szkoły na tle wyników ogólnopolskich.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem po raz pierwszy odbył się w 2007 roku, jako pierwsza tego typu akcja egzaminacyjna w Polsce.

W każdej edycji sprawdzianu trzecioklasistów brało udział średnio 70% szkół podstawowych.

W tym roku trzecioklasiści pisali opowiadanie o Muminkach, stopniowali przymiotniki i rozwiązywali zadania matematyczne.

 

2
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 3
  • 15
Komentarze