21.11.2012

PIERWSZA POMOC W BAJKOLANDII

Spektakl dla uczniów

W dniu 21 listopada w naszej szkole gościło Studio Artystyczne PREMIERA. Aktorzy zaprezentowali uczniom spektakl pt. "Pierwsza pomoc w Bajkolandii". Tematyka poruszana w tym przedstawieniu dotyczyła znajomości numerów telefonów do Policji, Straży Pożarnej , Pogotowia Ratunkowego i właściwego wykorzystywania tej wiedzy. Okazało się, że 997, 998, 999, 112 to telefony, które znają nie tylko postacie z Bajkolandii. Dzieci bez zastanowienia podpowiadały, na który zadzwonić by odezwał się dyżurny policji, pogotowia czy straży pożarnej. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie wiadomości  na temat udzielania pomocy w nagłych wypadkach oraz zapobieganiu niebezpiecznym sytuacjom z udziałem dzieci.  Dr Zdrówko, Strażak Sikawka i Policjant Onufry zwracali uwagę  na to jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie zabaw, zażywanie lekarstw tylko w obecności rodziców czy zdrowe odżywianie.

Dzieci miały możliwość wziąć udział w przedstawieniu. Jako mali strażacy, pomagały strażakowi Sikawce gasić ognisko, które Antek bezmyślnie rozpalił w lesie.

Przedstawienie "Pierwsza pomoc w Bajkolandii" uświadomiło dzieciom niebezpieczeństwa wynikające z nieprzestrzegania zakazów.


5
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 2
  • 10
Komentarze