13.02.2016

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dzień 11 lutego zapisał się na kartach historii naszej szkoły, jako „święto” biblioteki w szeregi, której wkroczyło 22 nowych czytelników. Tego dnia w poczet czytelników naszej książnicy przyjęci zostali uczniowie klasy I.

 

       

       . Podczas apelu - przygotowanego przez uczniów klasy IV i VI - wykazali się oni znajomością postaci  z bajek, udowodnili, że potrafią już czytać oraz z entuzjazmem opowiadać o swoich ulubionych książkach. Po uroczystej przysiędze, każdy pierwszoklasista został pasowany - przy pomocy wielkiej księgi – przez bibliotekarkę na czytelnika biblioteki szkolnej. Najmłodsi, pełnoprawni miłośnicy książek otrzymali pamiątkowe dyplomy, imienne zakładki z mądrymi sówkami oraz list z prośbami od książek. Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia.

        Następnie świeżo upieczeni czytelnicy udali się do biblioteki, gdzie zapoznali się z regulaminem oraz fundamentalnymi zasadami, które obowiązują w tym magicznym miejscu. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jakie książki znajdują się na poszczególnych regałach. Bardzo szybko odnaleźli także prośby książek ukryte wśród woluminów, z których następnie wykonali gazetkę. Po otrzymaniu „identyfikatorów czytelnika”, każdy uczeń wypożyczyła dla siebie pierwszą lekturę.

        Całą uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Maria Leszczyńska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielnie. Bibliotekarka przekazała dla naszej szkolnej książnicy kilkanaście pięknych książek, z które z pewnością sprawią wiele radości naszym czytelnikom. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

        Na zakończenie uroczystości Pasowania na Czytelnika nasz Gość udał się z uczniami do ich sali lekcyjnej. Pani Maria przeczytała pięknie uczniom baśń kaszubską „O tym, jak Marysia została królową”, pochodzącą ze zbioru „Bursztynowe Drzewo” Edmunda Puzdrowskiego. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i wielkim zainteresowaniem. Następnie wykonały ilustrację do wysłuchanego tekstu.

        Jeszcze raz serdecznie witamy nowych Czytelników!!!

17
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 15
  • 6
Komentarze