11.12.2018

Mikołajkowy wyjazd do kina

   W poniedziałek 10 grudnia uczniowie klas I-VIII pojechali do kina Helios w Gdyni. Dzieci z klas I-III obejrzeli film pt.,,Czarodziejka Lili ratuje święta'', natomiast starsi uczniowie obejrzeli ,,Dziadka do orzechów i cztery królestwa''. Film dla młodszych widzów opowiada o przygotowaniach do Świąt w rodzinnym mieście Lili. Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują spokojnego czasu w towarzystwie swoich rodzin. Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy Lili postanawia wezwać za pomocą czarów Ruperta - legendarnego pomocnika św. Mikołaja z czasów średniowiecza. Jednak Rupert nie tylko czuje się nieswojo we współczesności, ale jest też coraz bardziej zły, że obecne zwyczaje świąteczne za bardzo polegają tylko na kupowaniu prezentów. Sprawa szybko wymyka się spod kontroli. Gość z przeszłości zmienia się w dzikie stworzenie sprzed czasów, zanim oswoił go św. Mikołaj, a Święta w obecnej postaci stają pod znakiem zapytania. Teraz czarodziejka Lili wraz z jej małym, zielonym smokiem muszą powstrzymać Ruperta, by wszyscy mogli także w tym roku cieszyć się Bożym Narodzeniem.

Bohaterką filmu Dziadek do orzechów i cztery królestwa jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie.

Po seansie filmowym wszyscy udali się na ucztę do McDonald's, gdzie mogliśmy skosztować pysznych hamburgerów i najeść się do syta. Miła atmosfera sprawiła, że mimo chłodnej zimowej aury, dzień wydał się przyjemniejszy. Pobyt w kinie i w restauracji McDonald's przysporzył uczniom wiele radości.

2
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 2
  • 0
Komentarze