23.05.2015

KOLEJNA NOCKA W SZKOLE

Noc w szkole uważamy za udaną!Główny cel, jakim jest integracja został spełniony. Uczniowie jednoczyli się przy wspólnych zabawach, nie tylko w obrębie swoich klas. Nadrzędnym celem była integracja klas, przełamywanie różnorodnych barier, umacnianie więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich członków poszczególnych klas. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie bariery, czy nawet antypatie. Aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Więzi rodzą się same.

Zaczęło się tak...
Z dnia 22 na 23 maja2015r. uczniowie klasy IV, V, Vi  i nasi absolwenci  wraz z opiekunami spotkali się o godzinie 18;00w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" były sale lekcyjne.
Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji.
Na początku zorganizowałyśmy zbiórkę, podczas której przedstawiłyśmy regulamin naszego spotkania.
Tak więc do zabawy! Na początku były zabawy sportowe na boisku szkolnym. Następnie udaliśmy się do przydrożnej kapliczki ,aby  uczestniczyć w nabożeństwie majowym.  Wszystkie dziewczynki  zajęły  się przygotowaniem kolacji. Do suto zastawionego stołu usiedliśmy wszyscy w wielkimi oczami i już po chwili… musieliśmy sprzątać po kolacji. Takie z nas głodomory.

W związku ze zbliżającym się  Festynem Rodzinnym uczniowie pomagali przy pakowaniu fantów. Pozostali uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Po 22:00 wszyscy udali się na seans filmowy.  A potem hyc do łóżek, znaczy się śpiworów. Zmęczeni już uczniowie kolejno zasypiali. Ciekawe, co im się śniło? No byli i tacy, którzy chcieli sprawdzić, czy oni usną wcześniej, czy opiekunowie.

A rano pobudka ? oj ciężko, ciężko było niektórym wstać - pakowanie, sprzątanie i o godzinie 10:00 rozstanie.

Organizując taką imprezę w główniej mierze miałyśmy na celu rozwinięcie wśród uczniów umiejętności komunikowania się, podniesienia poczucia własnej wartości, poznania zespołów klasowych oraz dobrą zabawę pod opieką dorosłych. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od komputera, czy telewizji.

Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

54
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 6
  • 5
Komentarze