07.11.2016

KASZUBSKA NOCKA

W dniach 4 – 5 listopada br. odbyła się pierwsza „Kaszubska nocka w szkole”. Wzięło w niej udział 30 dzieci z klas: IV, V i VI.

 

Znalezione obrazy dla zapytania księżyc i gwiazdy rysunek

 

    Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” opiekunki dyskretnie realizowały postawione sobie cele. A było to uczenie dzieci samodzielności i odpowiedzialności  a także  umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż, na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę  dobrej zabawy.  A spędzenie  nocy poza domem, w warunkach częściowo, można rzec, „spartańskich” na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne.

Tegorocznymi głównymi punktami „Kaszubskiej nocki w szkole „ były:

- podział uczniów na trzy drużyny (żółta, czerwona i zielona)

- przydział zadań do wykonania: każdy uczeń z danej drużyny musi element swojego koloru, drużyna przedstawia taniec kaszubski, śpiewa piosenkę kaszubską, recytuje prozę lub poezję kaszubską, przedstawia układ taneczny lub sportowy, rozwiązuje krzyżówkę kaszubską

- wspólny posiłek: PIZZA

- dyskoteka

- wspólne oglądanie filmów

-  cisza nocna

- przygotowanie śniadania, sprzątanie i powrót do domów

Wszyscy świetnie się  bawili. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w dowozie dzieci, a  uczestnikom za wspaniale, wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia za rok! 

23
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 10
  • 2
Komentarze