07.10.2019

IX Grzybobranie

3 października uczniowie z klas IV-VI w tym również członkowie SKO,  tworząc silną i liczną grupę udali się na IX Grzybobranie organizowane przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych,  Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku i Kaszubski Park Krajobrazowy.  Na miejscu przywitała nas piękna, słoneczna pogoda i uśmiechnięci organizatorzy. Impreza rozpoczęła się od prezentacji strojów ochotników w konkursie na przebranie za gatunek grzyba. Pośród uczniów z terenu powiatu kartuskiego Naszą Szkołę reprezentowała liczna grupa w oryginalnych przebraniach. Jury  doceniło pomysłowość i zaangażowanie dzieci przyznając wyróżnienie Błażejowi Jóskowskiemu,  III miejsce Nikoli Dawidowskiej, II – Kacprowi Naczk, a I  Amelii Zaborowskiej. Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody.

            Każda klasa z wyznaczonym opiekunem wybrała się na warsztaty terenowe grzybobrania. Wszyscy szukali, zbierali, uczyli się… Czas spędzony w lesie sprawił uczestnikom wiele przyjemności i relaksu. Po powrocie do bazy rozstrzygnięto konkurs na największego i najmniejszego znalezionego grzyba jadalnego. Z naszej szkoły pierwsze miejsce w kategorii na najmniejszego grzybka zajęła Oliwia Labuda, zaś najdorodniejszy okaz znalazł Tomasz Roszkowski. Gratulujemy!!

           W drodze powrotnej, korzystając z pięknej pogody spacerowaliśmy promenadą nad Jeziorem Raduńskim Górnym w Stężycy  i wróciliśmy  do szkoły w doskonałych nastrojach.

https://cloud6h.edupage.org/cloud?z%3AAkBvrkyZGho8ik8lzDXc53Kca2AbyPVmgL5TkLDO%2BYEnJTLESR25lZsy%2FFh7Oxy4

https://cloud6h.edupage.org/cloud?z%3AVhlRt2UtCN7ig%2BF0rYMnn8MB2TsRQtuOMVs4Y%2Fv2jO6wYq6AVciXHYSpaCYdOUkI

https://cloud5h.edupage.org/cloud?z%3A17xpCEe28gDRidogJVdpGL9i34uj2A%2F5uGHMk4NL3YgN60tWwZorF7KCLxjKkQED

https://cloud6h.edupage.org/cloud?z%3AUY%2FQukE4KMvMVXLHCpRFYcs%2BmHP4rXGiP9IZhcQP2dlwc9QUwJdlnAq%2FZmoC13Bl

8
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 15
  • 22
Komentarze