13.03.2013

"GORĄCZKA ZŁOTA"

Zbieramy złote monety o nominałach 1,2,5 groszy dla uczniów na "Kolonie z PCK"

 

 

Polski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję "Gorączka złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. „Gorączka złota” trwa od marca do czerwca.

 

Uczniowie  naszej szkoły włączyli się w tę  akcję   zbierania złotych monet.

 

Jednym ze statutowych działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. organizacja wypoczynku letniego dla najuboższych dzieci. Każdego roku prawie 4 miliony dzieci spędza lato w domu z powodu braku funduszy na wakacje. Szacuje się, że jest to około 65% polskich dzieci. Są to najczęściej dzieci ubogie, zaniedbane edukacyjnie i wychowawczo, z rodzin niepełnych oraz marginalizowanych. Dzięki „Koloniom z PCK” dzieci mają szansę spędzić wakacje poza domem i odreagować trudną sytuację rodzinną i społeczną. Przez dwa tygodnie dzieci będą wypoczywać w górach, nad morzem i w innych atrakcyjnych regionach. Będą miały zapewnione pełnowartościowe posiłki oraz ciekawy program edukacyjny.

Akcja "Gorączka złota" oprócz pozyskania środków na kolonie, ma także wymiar społeczny. Podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Warto podkreślić fakt, że większość wolontariuszy to uczniowie, którzy pomagają swoim rówieśnikom.

 

ZBIERAMY I POMAGAMY.

4
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 9
  • 5
Komentarze