23.04.2015

DZIEŃ ZIEMI

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. Obchody te rozpoczęły się w 1970 r. w Stanach Zjednoczonych i mają na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jest to również swego rodzaju protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska.

Z tej okazji nasi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną tematycznie związaną z tym świętem, dzięki której mogli między innymi poznać gatunki wymarłych zwierząt oraz tych, którym grozi wyginięcie. Następnie odbył się quiz ekologiczny. Pytania dotyczyły zagadnień związanych z odpadami, ilością śmieci produkowanych przez Polaków, ich recyklingiem, czasem rozkładania różnych substancji, sposobów oszczędzania energii elektrycznej i wody. Później poszczególne klasy wraz z wychowawcami udały się w teren, aby pozbierać śmieci w okolicach szkoły, wsi Kożyczkowo oraz w pobliskim lesie.

Miejmy nadzieję, że ten obchodzony raz w roku Dzień Ziemi będzie okazją, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla naszej planety, by była zdrowa, piękna i czysta. Czasem wystarczy dokręcić kran, zgasić niepotrzebną żarówkę, odnieść do neutralizacji zużyte baterie. Niech to będzie nasz mały wkład w uratowanie od zniszczenia naszej planety.

 

 

 

 

 

53
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 4
  • 9
Komentarze