28.11.2012

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Zabawa integracyjna

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W tym roku uroczystość wypadła w niedzielę, ale uczniowie klas od 0 do III świętowali we wtorek.

Tego dnia uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły w towarzystwie swojego pluszowego ulubieńca. Prowadząca zapoznała uczniów z historią  misia która zaczęła  się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Cliifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy. I tak się je nazywa do tej pory. Od 110 lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

Dzieci prezentowały swojego ulubionego misia zgromadzonej publiczności, następnie oglądały baki o Misiu Uszatku. rozwiązywały zagadki, ,śpiewały piosenki o misiu oraz złożyły uroczyste ślubowanie  że będą przytulać wszystkie misie  oraz nie dadzą zrobić im krzywdy i zawsze będą o nich pamiętać.

Ogłoszony został konkurs plastyczny"Mój przyjaciel miś".

Na zakończenie wszystkie dzieci ze swoimi misiami odtańczyły taniec wesołych misiów

Celem całego przedsięwzięcia była profilaktyka wychowawcza, która na pewno pozwoliła w znacznym stopniu zrozumieć dzieciom wartość przyjaźni. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i “misiowy” .Wyzwolił w dzieciach uczucia radości i życzliwości.

4
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 19
  • 3
Komentarze