28.06.2022

Szkolny Turniej Ekologiczny z SKO w Korczynie

Drodzy Uczniowie! Zapraszamy do wzięcia udziału w "Turnieju Ekologicznym z SKO". Do wyboru następujące konkursy:

1. Pokaz mody ekologicznej, który odbędzie się 19 maja (czwartek).

Aby wziąć udział w pokazie należy przygotować w domu lub w szkole strój, a następnie zaprezentować go dnia 19 maja w szkole na pokazie mody. Stroje powinny powstać z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Ciekawymi dodatkami mogą być nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych.

Kryteria oceny: pomysłowośc i estetyka.

Najciekawsze "ekokreacje" zostaną nagrodzone w kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8.
 
2. Od 10 maja (wtorek) do 18 maja (środa) zapraszamy do udziału w Teście Wiedzy SKO.

Poznaj link do Testu i sprawdź swoją wiedzę z ekologii, finansów, zdrowego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa. Skopiuj poniższy link, rozwiąż test i sprawdź ile punktów zdobędziesz!

www.pkobp.pl/test-sko/

Każdy kto odpowie prawidłowo na minimum 7 z 10 pytań będzie mógł pobrać i wydrukować dyplom Mistrza wiedzy SKO! Uczniowie, którzy w tych dniach rozwiążą największą liczbę testów, przyniosą wszystkie wydrukowane dyplomy do szkoły (do Anny Grzesik) lub wyślą dyplomy w załączniku przez dziennik elektroniczny (do Anny Grzesik) otrzymają nagrody.

Ważne! Kod szkoły: 450.

3. Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie pt. "Oszczędzaj zdrowo z SKO". Wykonaj pracę plastyczną dowolną techniką z wykorzystaniem suchych produktów spożywczych. Stwórz napis OSZCZĘDZAJ ZDROWO Z SKO z dowolnych produktów spożywczych i przynieś do szkoły do sali 226.

Format: dowolny – płaski, przestrzenny, mały, duży, itp.

Technika: dowolna – wyklejanka, układanka, rzeżba, wypiek, itp.

Materiały: suche produkty spożywcze, tektura, folia, itp.
Kryteria oceny: pomysłowośc i estetyka.

4. Zapraszamy uczniów klas 7-8 do udziału w konkursie # zdrowiej z SKO. Nagraj filmik, który nie może przekroczyć 3 minut. Konkurs skierowany jest tylko dla klas 7-8 Szkoły Podstawowej w Korczynie.
Do wyboru 2 tematy:

- przepis na ekologiczne danie;

- przedstawienie produktów "niezawierających" plastiku.

Nie można wykorzystywać wizurunku osób trzecich oraz naruszać ich dóbr osobistych.

Linki i/lub filmiki należy przesyłać do 18 maja 2022 r. do nauczycieli organizujących "Turniej ekologiczny z SKO": Anny Grzesik, Jacka Zycha osobiście lub przez dziennik elektroniczny.

Serdecznie zapraszamy!

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 1
  • 2