1 2 3 następna ostatnia

SKO ma już 86 lat!
Świętuj z nami urodziny najstarszego i najnowocześniejszego programu edukacji finansowej w Polsce.
18
Blog SKO

SP Korczyna

SP Korczyna

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania, czytania i komentowania naszych wpisów.

Wydawać czy oszczędzać?

"Oszczędzanie to pojęcie dobrze znane ludzkości od najdawniejszych czasów. Już ludzie pierwotni wiedzieli, że nie mogą zjeść naraz całej żywności. Aby przeżyć, jej część zostawiali na później. Przez setki lat najpopularniejszym sposobem oszczędzania było zakopywanie zgromadzonych kosztowności. Jeszc ...

0

Co to jest bank? Jak działają banki?

„Bank komercyjny jest to instytucja finansowa, która gromadzi środki pieniężne, czyli przyjmuje oszczędności klientów, udziela kredytów, prowadzi rachunki bankowe oraz dokonuje rozliczeń pieniężnych.” Zapraszamy na lekcję przedsiębiorczości na temat banków:

0

Czy pieniądze są nam potrzebne?

"W historii ludzkości pieniądz miał bardzo różne formy. Płacąc za dobra w różnych miejscach na świecie używano rozmaitych towarów i przedmiotów, które pełniły rolę pieniądza. Na przykład w niektórych prowincjach Imperium Rzymskiego jako waluty używano soli. Muszle morskie i tytoń pełniły te funkcje ...

0

Netykieta

Przypomnijmy sobie podstawowe zasady dobrego zachowania obowiązujące przy wysyłaniu wiadomości e-mail i korzystania z internetu:

0

Zasady bezpieczeństwa na drodze: jesteś widoczny – jesteś bezpieczny!

Nadchodzi zima. Dni są coraz krótsze. Słońce zachodzi coraz szybciej. Wychodząc z domu po godzinie 16:00 jest już ciemno. Pamiętajcie o odblaskach. Macie do wyboru różnego rodzaju śmieszne naklejki, breloczki, wisiorki oraz rzepy na ubranie. Niektórzy z Was mają takie odblaski z logo SKO :-)

0

Recycling Schools

Od 2 marca 2020 r. Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Korczynie realizuje wspólnie ze szkołami z Turcji i Hiszpanii projekt eTwinning. Portal eTwinningLive ma za zadanie pomoc w realizacji projektu szkolnego przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Nasz projekt eTwinning pt. „Rec ...

2

Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk

19 września obchodziliśmy Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk...

0

Dzień Blogów

Kilka lat temu dzień 31 sierpnia został ogłoszony Światowym Dniem Bloga. Tak się składa, że w 2020 roku ten dzień jest również ostatnim dniem wakacji.

6

Szkolny Turniej Ekologiczny z SKO "Dzień Ziemi 2020" odwołany

W związku z zaistniałą sytuacją konkurs zostanie przeniesiony na inny termin. Informacja zostanie umieszczona na blogu szkolnym po ustaleniu nowego terminu. Pozdrawiamy

0

"Uśmiech wędruje daleko"

Pewien słynny irlandzki pisarz tworzący w języku angielskim kiedyś napisał: "Uśmiech wędruje daleko". Mam dla Was propozycję - podzielcie się jakimś żartem lub kawałem. Niech uśmiech zagości na naszych twarzach. Piszcie w komentarzach :-)

7
1 2 3 następna ostatnia