27.12.2022

Podejmij wyzwanie i rozpocznij oszczędzanie!

W czwartek 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Koczynie odbył się apel SKO pod hasłem „Podejmij wyzwanie i rozpocznij oszczędzanie”. Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego oraz nowi SKO-wicze z klas pierwszych przedstawili program artystyczny o potrzebie oszczędzania nie tylko pieniędzy, ale także wody, prądu oraz gazu. Na apelu byli obecni korczyńscy seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor”, dyrektor szkoły i uczniowie z nauczania początkowego wraz z nauczycielami. Pomimo zaproszenia nie mogła być obecna bankowa opiekunka SKO z PKO BP w Krośnie, której chcielibyśmy podziękować za współpracę i wsparcie programu SKO, czyli Szkolnych Kas Oszczędności w naszej szkole.

Główną ideą przedstawienia teatralnego było zachęcenie społeczności szkolnej i lokalnej do oszczędzania oraz pokazanie negatywnych skutków braku oszczędności. Główna bohaterka Bankówka (w tej roli wystąpiły Lena i Iza) przestrzegała uczniów przed marnotrawstwem zarówno pieniędzy, prądu, wody, gazu, jak i niszczeniem środowiska oraz własnego zdrowia. Bohaterowie inscenizacji Olka (w tej roli Julia) i Maciek (w tej roli Tomek) byli niezwykle rozrzutni i początkowo nie chcieli słuchać mądrych rad Bankówki. Na szczęście Bankówka i Złotóweczki przekonały nierozsądnych Olkę i Maćka do oszczędzania.

img

Program artystyczny dopełniły prezentacje multimedialne i piosenki. Hymn SKO przywołał myśli o marzeniach i przypomniał o oszczędzaniu, gdyż warto zbierać „złotówkę do złotówki, do grosika grosz” z SKO. „Piosenka ekologiczna o oszczędzaniu prądu i wody” na długo pozostanie w pamięci słuchaczy, gdyż zwróciła uwagę na potrzebę ochrony lasów i starych drzew, atmosfery, rzek oraz sortowania i przetwarzania śmieci, dbania o zwierzęta - „naszych małych braci”. Pierwszoklasiści z oddziałów „b” oraz „c” zaśpiewali w języku angielskim piosenkę pt. „Toys”, prezentując zabawki własnoręcznie przygotowane z materiałów do recyklingu.

img

Podziękowania i ciepłe słowa skierował do wszystkich obecnych dyrektor szkoły, upominki i gadżety wręczyła szkolna opiekunka SKO, a w świąteczny nastrój wprowadził Mateusz, śpiewając piosenkę pt. „Jest taki dzień”.

img

2
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 3
  • 4
Komentarze