12.01.2020

Bezpieczne ferie zimowe

W naszej szkole zaczynamy ferie zimowe. Pamiętajcie o zachowaniu ostrożności w trakcie białego szaleństwa w czasie wyjazdów oraz na drodze. Życzymy niezapomnianych chwil i miłego wypoczynku. A poniżej zachęcamy do przeczytania relacji z lekcji o bezpieczeństwie.

W piątek 10 stycznia w naszej szkole odbyła się pogadanka z Panią policjantką na temat bezpiecznych ferii. Policjantka przypomniała wszystkim uczniom o podstawowych zasadach zachowania się na drodze i w trakcie zabaw ze śniegiem. A mianowicie, że nie wolno bawić się przy drodze np. rzucać ścieżkami w samochody, organizować kulig na drodze, popychać się, ślizgać się na chodniku, podchodzić do rzek, wchodzić na pokryte lodem rzeki i stawy, zaczepiać i drażnić zwierząt. Na stokach narciarskich należy jeździć w kasku i nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych użytkowników stoku, jeżdżąc na tzw. "krechę". Zjeżdżając na sankach należy również uważać, by przypadkiem nie wjechać na drogę. A jeżeli pozostajemy sami w domu, nie otwieramy drzwi nikomu (nawet osobie, która podaje się za policjanta)!

Bardzo dziękujemy Pani policjantce za te cenne wskazówki i lekcje. 

Pozdrawiamy wszystkich, życząc udanych ferii!

5
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 5
  • 1
Komentarze