29.04.2022

Test SKO

Dlaczego warto wziąć udział w Teście wiedzy SKO?

Czy wiesz, gdzie w Polsce produkowane są banknoty, jaki procent wody na świecie nadaje się do picia, na czym polega phishing?

Może chcesz się dowiedzieć czy jesteś mistrzem wiedzy z finansów, przedsiębiorczości, zdrowego stylu życia, ekologii i cyberbezpieczeństwa? Weź udział w Teście wiedzy SKO! Będzie go można rozwiązać w formie internetowej – bez konieczności wychodzenia z domu np. na komputerze, tablecie, telefonie.img

Co więcej, może w nim uczestniczyć każdy – bez względu na wiek oraz niezależnie od posiadania konta SKO. Nawet dorośli!

Udział w teście to:

1. Sposób na sprawdzenie i poszerzenie wiedzy, którą wykorzystasz w swoim codziennym życiu np. poznasz sposoby na oszczędzanie prądu, dowiesz się co warto jeść, aby zadbać o prawidłową wagę. Każde podejście do testu to nowy zestaw pytań. Im więcej razy rozwiążesz test, tym więcej się nauczysz :-)

2. Inspiracja do podjęcia nowych aktywności i rozwijania zainteresowań dotyczących, np. bezpieczeństwa w internecie, ekologicznego stylu życia.

3. Świetna zabawa z koleżankami i kolegami, np. ze szkoły czy zajęć pozalekcyjnych. Kto jako pierwszy odpowie poprawnie na minimum 7 z 10 pytań i zdobędzie tytuł Mistrza Wiedzy SKO? 
Do rywalizacji możesz zaprosić również dorosłych, np. rodziców czy dziadków.

4. Szansa zdobycia pamiątkowego dyplomu Mistrza wiedzy SKO.

5. Wsparcie Twojej szkoły w zdobyciu punktów w Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli.

Aby jak najlepiej przygotować się do testu, zapoznaj się z sylabusem. Znajdziesz w nim wskazówki dotyczące zagadnień, które pojawią się w pytaniach.

Pamiętaj - planowana data uruchomienia Testu wiedzy SKO to 10 maja 2022 r.

W komentarzu podziel się swoimi sposobami na przygotowanie się do testu. Korzystasz z materiałów edukacyjnych SKO, szukasz informacji w internecie, a może masz jeszcze inną metodę zdobywania wiedzy? :-)

0
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 1
  • 7