03.12.2011

REALIZUJEMY PROJEKT „BĄDŹ BEZPIECZNY W RUCHU DROGOWYM”

Jest to cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci, rodziców oraz społeczności lokalnej, poświęcony zapobieganiu wypadkom drogowym i wyrabianiu pozytywnych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.

ŚWIATEŁKA ODBLASKOWE DLA PIERWSZOKLASISTÓW

30.09.11r. pierwszoklasistów odwiedzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz obejrzeli inscenizację dot. zasad poruszania się na drodze w wykonaniu klasy VI b. Dzieci zadawały wiele pytań, wykazały się znajomością przepisów, a na zakończenie spotkania otrzymały od policjantów światełka odblaskowe.

IMG_2670.JPG  copy4_of_1.jpg

 

IMG_2673.JPG  IMG_2674.JPG

 

IMG_2677.JPG  IMG_2678.JPG

 

IMG_2676.JPG  IMG_2680.JPG

 

"MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY"

11.10.11r. rodzice uczniów klas I wzięli udział w spotkaniu z policjantem z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KP oraz z dyrektorem elbląskiego Sanepidu. Zaproszeni goście przybliżyli licznie zgromadzonym rodzicom tematykę bezpieczeństwa najmłodszych uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły, a także zapoznali z realizowanym w klasach pierwszych ogólnopolskim programem edukacyjno-zdrowotnym "Moje dziecko idzie do szkoły".

 1r.jpg  2r.jpg

 

3r.jpg  4r.jpg

 

„Z ROWEREM NA TY”

19.10.11r. w hali sportowej MOS przy ul: Kościuszki odbył się turniej „ Z rowerem na ty” dla uczniów klas IV elbląskich szkół podstawowych. Organizatorem turnieju był Urząd Miejski Departament Edukacji w Elblągu, Komenda Miejska Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice: Agnieszka Sobala, Katarzyna Obrębska oraz Adrianna Pałkowska. Dziewczynki zmagały się z rowerowym torem przeszkód, slalomem, konkursami zręcznościowymi oraz pytaniami z budowy roweru i przepisami prawa o ruchu drogowym. Każda z uczennic po zakończeniu turnieju otrzymała w nagrodę liczniki rowerowe.

1t.jpg  2t.jpg

 

3t.jpg  4t.jpg

 

0
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 8
  • 2