05.12.2011

PROMUJEMY ZDROWY STYL ŻYCIA

Czy na zdrowiu można oszczędzać? Oczywiście, że tak. O tym są przekonani nasi uczniowie. Tematyce tej poświęcamy w naszej szkole wiele uwagi. Od wielu lat podejmujemy działania propagujące zdrowy styl życia. Uczniowie zdają sobie sprawę, że będąc dziećmi zdrowymi efektywniej spełniają swoje obowiązki oraz nie obciążają rodziców dodatkowymi kosztami związanymi z ewentualnym leczeniem.

OWOCE W SZKOLE

Po raz kolejny przystapiliśmy do realizacji programu "Owoce w szkole", finansowanego przez Agencję Rynku Rolnego. Dzięki programowi uczniowie klas I - III otrzymują 3 razy w tygodniu porcje warzyw i owoców  lub soków warzywno-owocowych. Produkty są przygotowywane w odpowiednich pojemnikach i od razu spożywane przez dzieci. Taka dawka witamin wpływa bardzo korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Poza tym możemy zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na zakup owoców.

 

DSCF4348.JPG

 

PROMUJEMY ZDROWIE

5.10.11r. Podczas Regionalnej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie, która odbyła się w Elblągu, nasza szkoła prezentowała przykład dobrych praktyk w zakresie szeroko rozumianego zdrowia i promowania zdrowego stylu życia. Szkolny kucharz przygotował na tę okazję wyśmienite sałatki i surówki oraz placki z kabaczków i patisonów, a dzieci z klasy pierwszej „gadżety” promujące naszą placówkę!

copy5_of_1.jpg copy4_of_2.jpg

copy2_of_3.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg

 

STRAJK ŻYWNOŚCI

17.10.11r. Z okazji Światowego Dnia Żywności uczniowie naszej szkoły przebrani za warzywa i owoce manifestowali swój sprzeciw wobec marnowania żywności i promowali zdrowe odżywianie. Federacja Polskich Banków Żywności postanowiła oddać głos najbardziej poszkodowanym, czyli owocom i warzywom. Warzywa i owoce są jednym z pięciu najczęściej wyrzucanych produktów. Dzień ten był też okazją by po raz kolejny podkreślić trudną sytuację wielu ludzi na świecie, cierpiących na głód i niedożywienie.

 

copy6_of_1.jpg  copy5_of_2.jpg

img2.jpg druga6.jpg 

img3.jpg img5.jpg

 

0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 8
  • 2