18.01.2013

PIERWSZA LICYTACJA ZA NAMI

Wczoraj, podczas zebrania z rodzicami odbyła się licytacja wykonanych przez uczniów charytatywnych laleczek.

Cena wywoławcza laleczki wynosiła 10 zł, jest to kwota pozwalająca na zaszczepienie jednego dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Szczepienia te są bardzo ważne, ponieważ co piąte dziecko w Sierra Leone umiera przed piątym rokiem życia.

lic1.jpg

lic4.jpg

lic5.jpg

Każdy dorosły mógł zaopiekować się jedną laleczką, przekazując przy tym darowiznę na rzecz dzieci w Czadzie. Darowizna w wysokości 10 zł pozwala na uratowanie życia jednego dziecka i zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak : polio, gruźlica, odra. Swoich opiekunów znalazło 20 laleczek. Pozyskano  397 zł co pozwala na zaszczepienie 39 dzieci z Czadu.

lic2a.jpg

Jeszcze 20 lalek czeka na swoich opiekunów.  Kolejna  wystawa i licytacja laleczek odbędzie się w szkole po feriach podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Można  będzie  wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dzieciom z Czadu, przekazując na ten cel darowiznę (min.10 zł).

DSC03441.jpg

13 stycznia w czasie WOŚP – zostały zaprezentowane wszystkie lalki i  odbyło się  głosowanie na najoryginalniejszą laleczkę. Spośród przygotowanych laleczek wybrano jedną (Sonię z Rosji), która będzie reprezentować szkołę w konkursie ogólnopolskim.

copy_of_SoniaRosja2.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 0
  • 4