21.02.2013

SPACER Z PRZEWODNIKIEM PO STARYM MIEŚCIE

Dzisiaj (21. 02) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych. Został on ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych { World Federation of Turist Guide Associations WFTGA }, która odbyła się w Nikozji na Cyprze. Z tej okazji nasi elbląscy przewodnicy zaprosili chętnych uczniów na ciekawy spacer po mieście.

Na spacer udali się uczniowie klasy VIA wraz z opiekunami pod przewodnictwem p. Marka Płoskiego. Podczas spaceru  wysłuchali wielu ciekawych historii o naszym mieście.

copy26_of_3.jpg

Spacer rozpoczął się  od Bramy Targowej. Uczniowie  mogli wejść na górę skąd  obejrzeli panoramę miasta.

przewodnik13.jpg

copy_of_DSCF4395.JPG

DSCF4405.JPG

Następnie przeszli spacerkiem po Starym Mieście  koło Galerii El, odwiedzili  katedrę św. Mikołaja i Ratusz Staromiejski. Zobaczyli piękną makietę jednej z pochylni Kanału Elbląskiego. Odwiedzili  najpiękniejszy zakątek Elbląga, czyli ścieżkę kościelną, która łączyła przed laty trzy kościoły: św. Ducha, św. Mikołaja i Najświętszej Marii Panny.

copy33_of_1.jpg

copy27_of_2.jpg

copy27_of_4.jpg

DSCF4409.JPG

DSCF4387.JPG

Turystyka spełnia bardzo ważną rolę w rozwoju gospodarczym i wpływa na poziom sytuacji ekonomicznej każdego kraju i regionu. Istotne w tej dziedzinie są zadania, jakie spełniają przewodnicy. Nie tylko oprowadzają turystę i przekazują mu wiedzę na temat dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego terenu. Poprzez charakter swojej pracy w pewien sposób reprezentują kraj, region, miasto i kreują jego wizerunek.

DSCF4434.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 12
  • 5