03.12.2011

DZIAŁAMY PROEKOLOGICZNIE

1. MIEJSKIE OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA BEZ SAMOCHODU I AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

17 września na Placu Kazimierza Jagiellończyka pod okiem Ekoludka bawili się młodzi i starsi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 1c  oraz 3c. Podczas Zielonego Festynu Ekoludka obchodzono dwa święta: Dzień bez Samochodu oraz Sprzątanie Świata. Rodzice i dzieci brali udział w różnych grach i zabawach promujących zdrowy i ekologiczny styl życia.

copy_of_1.jpg  3.jpg

 

copy_of_2.jpg  img3509515507.jpg

 

4.jpg  auto11.jpg

 

2. SZKOLNE „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

"Lasy to życie - chrońmy je", to hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że las to nasz przyjaciel i sprzymierzeniec. Warto pamiętać o tym, że to właśnie las pochłania dwutlenek węgla, hałas i pyły. Reguluje klimat i jest naturalnym rezerwuarem wilgoci. Ponad to jest także dostarczycielem drewna, roślin, owoców, czy grzybów. Przy okazji dla wielu z nas pełni funkcje rekreacyjną! Przez setki lat ludzie czerpali profity z lasów, teraz nadszedł moment, kiedy to my powinniśmy im pomóc. Uczniowie naszej szkoły podczas sprzątania pobliskiego parku.

 

copy_of_1a.jpg  8d.jpg

 

3d.jpg  6b.jpg

 

copy_of_3a.jpg  6d.jpg

 

3.ODWIEDZINY EKOLUDKA

23.09.11r. uczniowie naszej szkoły gościli "Ekoludka". Ten wyjątkowy gość zachęcał uczniów do obserwacji i troski o środowisko, oraz do zachowań nie przynoszących szkody przyrodzie. Namawiał do ekologicznych nawyków tj. segregacji śmieci, gaszenia zbędnego oświetlenia, zbierania makulatury, oszczędzania wody. Uświadamiał dzieciom potrzebę bycia ekologiem każdego dnia.

 copy2_of_1a.jpg  copy2_of_1.jpg

 

 copy_of_2a.jpg  copy2_of_2.jpg

 

4. MAZURY - 7 CUD NATURY

15 września 2011r. odbył sie w naszej szkole ŚWIATOWY SZKOLNY DZIEŃ GŁOSOWANIA na polskiego kandydata w konkursie 7 Cudów Natury. Zbiorowy udział w głosowaniu potwierdziliśmy wykonaniem zdjęcia.

mazury.jpg

 

5. PROMUJEMY ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

30.09.11r.  braliśmy udział w projekcie edukacyjnym na temat odnawialnych źródeł energii. Zajęcia edukacyjne prowadził pan Andrzej Mitura współpracujący z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych znajdującą się w Krakowie. W ramach projektu dowiedzieliśmy się o wykorzystaniu wiatru, słońca i wody jako źródeł energii elektrycznej. Poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat farm wiatrowych, elektrowni wodnych, baterii, kolektorów słonecznych oraz źródeł geotermalnych. Mamy nadzieję, że przeprowadzone warsztaty zmienią naszą postawę na bardziej przyjazną wobec środowiska przyrodniczego. Zajęcia zostały zorganizowane przez panią Wiesławę Kamińską - kierownika Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Natomiast sfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i w Krakowie.

copy3_of_1.jpg  copy3_of_2.jpg

 

copy_of_3.jpg  copy_of_4.jpg

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 17
  • 20