21.03.2013

"BIEGA, KRZYCZY PAN HILARY..." - WYŚLIJ SWOJE OKULARY!

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczęła Akcję „Czary mary okulary”. Akcja jest zbiórką okularów, które trafią na misje. Potrwa do końca maja. Okulary zostaną wysłane dla potrzebujących z krajów misyjnych.

Przyłączyliśmy się do   zbiórki okularów, które trafią na misje. Pierwsza partia pozyskana w ramach akcji "Czary mary okulary" pojedzie na Jamajkę. Inicjatywa "Czary mary - okulary" jest odpowiedzią na prośby polskich misjonarek i misjonarzy.

copy_of_misje.jpg

Okulary mogą być zarówno używane jak i nowe, najlepiej by były to okulary do czytania. Zostaną one wysłane w pierwszej kolejności na Jamajkę, skąd z prośbą o taką pomoc zwróciły się do nas pracujące tam siostry sercanki. Koszt okularów tam to ok. 150 dolarów. To kwota nieosiągalna dla ubogiej ludności. Latem na Jamajkę przylecą amerykańcy lekarze. Oni dobiorą odpowiednie okulary dla potrzebujących, z tych, które wyślemy - mówi dla gosc.pl Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Redemptoris Missio. Fundacja planuje przesłać okulary również do innych krajów misyjnych. Ile ich będzie? Wszystko zależy od odpowiedzi na apel. Jak piszą organizatorzy akcji: „Z wiekiem ludzie widzą coraz słabiej, ale uczą się z tym żyć nie mając pojęcia, że kiedyś mogą zobaczyć z bliska przedmioty, którymi się posługują.

 

Nie widzieć i nagle zobaczyć, to dla miejscowych jak czary – stąd nazwa Akcji.

Zachęcamy więc do pomocy!

Poszukajcie, czy w domu są nieużywane okulary. 

Zbędną parę przynieście do szkoły!!!

W naszej szkole zbiórkę będziemy prowadzić do 10 maja.

(Do okularów dołączcie informację kto je przyniósł - imię i nazwisko, klasa).

0
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 10
  • 4