24.02.2016

"GROSZ-ZŁOTÓWKA-FORTUNA!" - podsumowanie projektu SKO

We wtorek, 23 lutego 2016r., odbyło się podsumowanie i zakończenie projektu SKO "GROSZ-ZŁOTÓWKA-FORTUNA!", który realizowany był w Naszej szkole we współpracy z PKO Bank Polski oddział 1 w Kole.

W spotkaniu z paniami: Andżeliką Gutowską i Anną Wilawer - opiekunami SKO z ramienia banku, wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły zawodowej i przysposabiającej do pracy, którzy zostali zapoznani z prezentacją multimedialną " Pierwszy krok w stronę inwestowania czyli giełda bez tajemnic." Nasi wychowankowie poznali podstawowe pojęcia związane z giełdą i mechanizmy w oparciu o które funkcjonuje.

img

W kolejnej części spotkania przeprowadzono quiz " Oszczędzam i inwestuję", podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące sposobów oszczędzania i inwestowania - poznanych w trakcie projektu. Dla najaktywniejszych czekały oczywiście nagrody SKO.

imgimg

Po emocjonującym quizie rozstrzygnięto konkurs plastyczny " Mój pomysł na pierwszy biznes" i wręczono nagrody laureatom. Na zakończenie spotkania opiekunowie SKO oraz goście z PKO Banku Polskiego oddział 1 w Kole zaprosili wszystkich do pamiątkowego zdjęcia i wręczyli dyplomy- podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zaangażowali się w realizację projektu.

img

Oprócz omawianego, w trakcie podsumowania, modułu dotyczącego inwestowania na giełdzie projekt SKO obejmował także: moduł związany z oszczędzaniem, wycieczki tematyczne do oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Kole, realizację zagadnień podczas zajęć matematyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i zajęć z wychowawcą.

Projekt "GROSZ-ZŁOTÓWKA-FORTUNA!" został opracowany specjalnie dla wychowanków Naszego Ośrodka i dostosowany do ich potrzeb i możliwości psychofizycznych. Przybliżył im możliwości oszczędzania i inwestowania w zyciu codziennym tak, aby z przysłowiowych grosików w przyszłości otrzymać złotówki, a znich dorobić się fortuny :)))

img

3
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 1
  • 2
Komentarze