14.04.2019

Egzamin z przygotowań do świąt zdany na piątkę!

W dniu 05 kwietnia b.r. Środowiskowy Dom Samopomocy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kole zorganizowali po raz pierwszy Abilimpiadę Wielkanocną „Wielkanoc 2019” skierowaną do placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami z terenu miasta Koła oraz powiatu kolskiego.

Organizator przyjął za cel Abilimpiady promocję umiejętności zawodowych i artystycznych osób z niepełnosprawnościami, rozwijanie zainteresowań, konfrontację umiejętności, współzawodnictwo, zdrową rywalizację, pokazanie społeczeństwu umiejętności osób z niepełnosprawnościami, integrację społeczną, pokonywanie wszelkich trudności w kontaktach społecznych i inne.
W trakcie Abilimpiady uczestnicy wykonywali prace plastyczne, kulinarne, mierzyli siły w pięciu konkurencjach tj. malarstwo, kartki wielkanocne, ozdabianie kulkami z bibuły, kulinaria, bukieciarstwo. Wszystkie konkurencje dotyczyły tematycznie okresu Świąt Wielkanocnych. Organizator zapewnił słodki poczęstunek w trakcie trwania Abilimpiady dla uczestników i opiekunów.

imgimgimgimgimgimgimg

35
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 5
  • 1
Komentarze