26.11.2019

Dzień Praw Dziecka

Dnia 20.11 uczniowie szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach świętowali Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

 

img

 

DZIEŃ PRAW DZIECKA 

 

Dnia 20.11 uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Z tej okazji w naszej szkole dzieci oraz dorośli podejmowali wspólne inicjatywy, których celem było okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Czym jest szacunek do dziecka? Czyli bajkowy dokument Janusza Korczaka”. Podczas apelu mogliśmy zobaczyć „Bajkowy pokaz mody” który ukazywał znane postacie z  bajek walczące o swoje prawa. Nie zabrakło wspomnienia o Januszu Korczaku - patronie naszej szkoły, który walczył o dobro, sprawiedliwość i ochronę praw naszych dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszył się przygotowany konkurs plastyczny dla młodszych klas pt. „Moje dzieciństwo” oraz konkurs wiedzy „Prawa dziecka i historia Janusza Korczka” na platformie Kahoot dla starszych uczniów.

 

Zapraszamy na fotorelację! 

 

 

 imgimgimgimgimgimgimgimg

 

 

 

 

 

1
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 5
  • 16
Komentarze