13.02.2024

Nowość w SKO

Film wspierający edukację z zakresu cyberbezpieczeństwa

PKO Bank Polski udostępnił kolejny film, który jest doskonałym narzędziem do zdobywania wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu, rozpoznawania potencjalnych zagrożeń oraz zalet kontroli rodzicielskiej. Premiera filmu wpisuje się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

„Rety rety internety, surfuj bezpiecznie w sieci” to tytuł kolejnego filmu edukacyjnego, który powstał w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności. Zawiera zbiór dobrych praktyk związanych z mądrym i bezpiecznym poruszaniem się w sieci, przydatnych zarówno dzieciom, jak i dorosłym posługującym się smartfonami, tabletami czy komputerami.  

O czym jest ten film?

Bohaterowie filmu, czyli rodzina Pieniążków zmaga się z różnymi problemami pokazując, że znajomość zasad cyberbezpieczeństwa jest ważną częścią codziennego życia. Niezależnie od tego, czy korzystamy z internetu w ramach pracy czy jako rozrywki.

Fabuła przeplatana jest praktycznymi poradami dotyczącymi m.in. rozpoznawania bezpiecznych stron internetowych, dbania o bezpieczeństwo swoich danych oraz ochronę wizerunku w mediach społecznościowych – swojego oraz innych osób, a także zarządzania hasłami w internecie.  

Miłego oglądania:)

źródło:Nowość w SKO: film wspierający edukację z zakresu cyberbezpieczeństwa - Szkolne Blogi

12
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 5
  • 2
Komentarze