25.02.2014

Spotkanie z misjonarzem

"Klikacz lutego"

Trwają ferie, wszyscy odpoczywają, a ja......, a ja  nie.

Mam trochę więcej czasu niż zwykle, więc postanowiłam przejrzeć wpisy na naszym blogu.

I cóż wykazało moje śledztwo?

Otóż okazało się , że nie wszystkie arcyciekawe wydarzenia znalazły się na wpisach. Spieszę, więc nadrobić zaległości.

Oto pierwsze bardzo ważne wydarzenie, które miało miejsce w naszej szkole późną jesienią, a nie ma o nim wzmianki na naszym blogu.

 

Spotkanie z misjonarzem

21 listopada przybył do naszej szkoły ks. Jarosław Dziedzic - misjonarz, który pracuje w Boliwii w miejscowości Bulo-Bulo. Misjonarz bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej pracy, ukazał realia i problemy życia na misjach. Przywiózł ze sobą różne pamiątki związane z tamtą kulturą i przyrodą. Pokazywał zdjęcia ze swojej placówki misyjnej, na których mogliśmy zobaczyć jak wygląda życie i praca na innym kontynencie. Była okazja do zadawania pytań. Ksiądz Jarosław ciekawie opowiadał o życiu rówieśników w Ameryce Południowej. Po tych opowieściach chyba już nikt z naszych nie będzie narzekał na trudności i kłopoty życia codziennego.

Na zakończenie spotkania pani Dyrektor oraz przedstawiciele uczniów podziękowali księdzu i przekazali zebrane przez nas pieniądze na misje w kwocie 225 zł oraz ołówki i długopisy, które pochodziły ze zbiórki prowadzonej w nasze szkole. spotkanie zorganizowała pani Basia Ł.

P1160043.JPGP1160045.JPGP1160053.JPGP1160063.JPGP1160072.JPGP1160074.JPGP1160083.JPGP1160088.JPG

26
Dodaj Komentarz
  • 26
  • 11
  • 16
Komentarze