20.11.2012

Światowy Tydzień Walki z Otyłością

W dniach 22 – 26 października odbywały się różne przedsięwzięcia w ramach walki z otyłością. Jest to poważny problem dotyczący zarówno dorosłych jak i dzieci.

I tak:

24 października ogłoszony został „Dniem bez słodyczy”. Zamiast słodkiego pączka, batonika czy cukierka, uczniowie przynieśli ze sobą ulubiony owoc, warzywo czy jogurt. Natomiast w czasie przerw międzylekcyjnych każdy mógł sprawdzić czy ma prawidłową wagę ciała, która jest podstawą zdrowia, a także otrzymać wskazówki, co należy robić, aby zdrowym być.                        

26 października ogłoszony został "Dniem aktywności ruchowej", która wraz z prawidłowym odżywianiem jest podstawą walki z otyłością. Wszyscy chętni udali się do dużej sali gimnastycznej, gdzie pod kierunkiem pani Mireli Dudkiewicz mogli ćwiczyć przy muzyce, w układach tanecznych poprawiając tym samym swoją kondycję i zdrowie.


Najpierw swoje umiejętności taneczne doskonalili uczniowie klas IV-VI, razem z panem dyrektorem Leszkiem Pałwowskim.  Druga grupa to uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami. Hitem okazała się piosenka "Leci Mucha mucholotem". Z uśmiechem, w korowodzie i z piosenką na ustach wszyscy opuszczali salę gimnastyczną.


Wszystkie te dni uświadomiły nam, iż zdrowie jest bardzo ważne i zależy tylko od nas samych, od naszych wyborów, postaw i decyzji.