1 2 3 następna ostatnia

Nowość w SKO: film wspierający edukację z zakresu cyberbezpieczeństwa
PKO Bank Polski udostępnił kolejny film, który jest doskonałym narzędziem do zdobywania wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu, rozpoznawania potencjalnych zagrożeń oraz zalet kontroli rodzicielskiej. Premiera filmu wpisuje się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
13
Blog SKO

SKO - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie

SKO - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie

Witamy na naszym blogu SKO. Zapraszamy do częstego odwiedzania.

Nagrody za oszczędzanie dla najlepszych

Wraz z zakończeniem roku szkolnego zakończyliśmy i podsumowaliśmy działalność SKO. Mamy powody do radości i satysfakcji z osiągnięć, jakich dokonaliśmy w zakresie oszczędzania oraz propagowania idei oszczędzania w roku szkolnym 2013/2014.

41

Podsumowanie KONKURSU SKO

W roku szkolnym 2013/2014 oszczędzali uczniowie 18 klas. Razem zgromadzili około 92 000zł. I miejsce zajęła klasa III b, II miejsce zajęła klasa II c, a trzecie miejsce zdobyła klasa IV d.

1

Impreza z okazji Dnia Dziecka

Wiele atrakcji czekało na uczniów naszej szkoły 30 maja. Z okazji Dnia Dziecka odbył się turniej sportowy pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch". Imprezę rozpoczął dyrektor szkoły witając zebranych i składając życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta.

1

Już 12 lat tańczymy i śpiewamy o SKO

Uczniowie klas szóstych przygotowując się do Turnieju Bankowego ułożyli wspaniałe inscenizacje wokalno-taneczne do piosenek o tematyce związanej z oszczędzaniem. Jurorzy byli zafascynowani tak wysokim poziomem wykonania. Konkurencja - „Jaka to melodia?”, która polegała na rozpoznawaniu tytułów piose ...

7

Plakaty zachęcające do oszczędzania

Uczniowie naszej szkoły wykonali ciekawe plakaty zachęcające do oszczędzania, które możemy podziwiać w holu szkoły. Od wielu lat nasza młodzież wykonuje takie plakaty i są tego rezultaty. SKO-wiczów jest już około 400, z czego 120 uczniów założyło konta internetowe. W tym roku szkolnym zaoszczędzili ...

2

XII Turniej Wiedzy Bankowej Klas Szóstych

16 maja 2014r. w naszej szkole odbył się XII Turniej Wiedzy Bankowej. Celem Turnieju było przybliżenie zasad funkcjonowania banków i propagowanie wiedzy z zakresu finansów i bankowości. W jury turnieju zasiedli Dyrektor Banku p. Aneta Cieślak, Dyrektor Zespołu Edukacyjnego p. Leszek Pawłowski oraz W ...

2

Podsumowanie "Dni Ziemi"

W kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Nasza szkoła od kilku lat koordynuje obchody tego dnia w gminie. Jak co roku, dla uczniów szkół podstawowych, został przygotowany szereg konkursów, spotkań i zadań związanych z ekologią.

1

Lekcje ekologiczne w Nadleśnictwie

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w tzw. lekcjach „eko”. Pod fachową opieką zgłębiali swoją wiedzę na temat gatunków zwierząt i roślin spotykanych w naszych lasach, a przede wszystkim dowiedzieli się, jak ważna jest ochrona przyrody.

3

Występ zespołu "Słoneczko" z Tarnopola

6 maja 2014r. naszą szkołę odwiedził zespół taneczno-muzyczny "Słoneczko" z Tarnopola na Ukrainie, który jest w Polsce na zaproszenie ministra kultury. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznać się z kulturą ukraińską: obejrzeć tańce w strojach regionalnych, posłuchać tradycyjnej ...

1

Ekologiczna przedsiębiorczość

Kolejne pieniądze wpłynęły na konto naszej szkoły. Ze zbiórki makulatury uzyskaliśmy 54,75zł, a ze zbiórki złomu 149zł. Uzyskana kwota 203,75zł zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych.

1
1 2 3 następna ostatnia