1 2 następna ostatnia

Ministerstwo edukacji odwołało wszystkie jutrzejsze lekcje – ale czy na pewno?
W tym wpisie opowiem Ci, czym są fake newsy i kaczki dziennikarskie. Przeczytaj, a dowiesz się, jak nie dać się zwieść i rozpoznać nieprawdziwe informacje.
1
Blog SKO

SKO - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie

SKO - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie

Witamy na naszym blogu SKO. Zapraszamy do częstego odwiedzania.

SKO w liczbach

Zastanawialiście się kiedyś jak SKO wygląda w liczbach? W ciągu ostatnich dwóch miesięcy do programu zgłosiło się 150 szkół. Obecnie współpracuje z PKO ponad 3 tys. społeczności szkolnych, w których pod kierunkiem nauczycieli regularnie oszczędza 200 tys. uczniów.

25

Konkurs plastyczny „Jesienna skarbonka” rozstrzygnięty

Zgodnie z hasłem „Październik miesiącem oszczędzania” opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności zaprosiła wszystkich uczniów klas pierwszych i drugich do uczestnictwa w konkursie plastycznym „SKARBONKA”.

4

Baśń muzyczna "W tajemniczej krainie krasnali"

15 listopada uczniowie klas młodszych obejrzeli baśń muzyczną w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci i Młodzieży „DUDUŚ” z Łodzi. Przedstawienie było pogodne i wesołe, pełne śpiewu, tańca i ruchu scenicznego.

2

Montaż słowno-muzyczny "Święto Niepodległości"

Co roku 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję Polska stała się wolnym krajem.

2

Pysznie i zdrowo

6 listopada w ramach obchodów Dnia Zdrowego Śniadania rodzice z uczniami lub sami uczniowie przygotowywali w klasach smaczne posiłki.

3

Światowy Tydzień Walki z Otyłością

W dniach 22 – 26 października odbywały się różne przedsięwzięcia w ramach walki z otyłością. Jest to poważny problem dotyczący zarówno dorosłych jak i dzieci.

2

Ratujemy kasztanowce

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ,,Ogólnopolskiej Akcji Grabienia Liści Kasztanowców’’. W pobliżu szkoły znajduje się aleja, wzdłuż której rosną potężne kasztanowce. Uczniowie dokładnie usunęli opadłe liście, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się groźnego szkodnika tych drzew - sz ...

0

Oszczędzamy coraz więcej

Zaoszczędzona kwota wzrosła o kolejne 13 tys. zł. i wynosi już 49 137zł. Oszczędzamy każdy grosz, każdą złotówkę, bo to nam się bardzo opłaca. Oszczędzają już uczniowie 16 klas.

1

Odwiedzamy miejsca pamięci narodowej i nie tylko…

W przeddzień Święta Zmarłych wiele klas naszej szkoły udało się na wycieczki do Miejsc Pamięci Narodowej. Nauczyciele przekazali uczniom informacje dotyczące wydarzeń historycznych związanych z tymi miejscami. Dzieci zapaliły znicze i złożyły kwiaty przy pomnikach.

1

Konkurs plastyczny SKO „Jesienna skarbonka”

W miesiącu październiku opiekun SKO p. Irena Zębik zaprosiła wszystkich uczniów klas I i II do uczestnictwa w Szkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „JESIENNA SKARBONKA”. Prace w formacie A-4 wykonane dowolną techniką, pomysłowe i estetyczne uczniowie powinni dostarczyć opiekunowi SKO do dnia 12 ...

6
1 2 następna ostatnia