03.04.2018

Wielkanoc, Wielkanoc wielka radość w sercu!!!

Tymi słowami dnia 28 marca 2018r. w naszej szkole rozpoczęło się spotkanie wielkanocne, na którym gościliśmy Panią Dyrektor SP Jadwigę Stopyra, Panią Dyrektor PG Lucynę Pietrycha oraz rodziców. To ważny dzień dla wszystkich dzieci. Nauczenie dzieci zwyczajów, tradycji polskich jest elementem łączności między pokoleniami, jest to również element wychowania patriotycznego i kulturalnego. W naszym przedszkolu odbywa się wiele zajęć o tej tematyce, jednak niektóre okazje są wyjątkowo ważne i godne podkreślenia, jak spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych. Nic więc dziwnego, że dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola uśmiechnięte i odświętnie ubrane. Zaprezentowały program artystyczny po hasłem: "Zwyczaje Wielkanocne". Przedstawienie pełne radości przybliżyło zgromadzonym gościom i uczniom zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci pięknie śpiewały piosenki o baranku, kurczątkach i zajączku, które na stałe wpisały się w symbolikę Wielkanocy.

2
Dodaj Komentarz
 • 2
 • 6
 • 8
Komentarze
 • SylwkaskoOrzysz
  SylwkaskoOrzysz
  37.7.xxx.xxx
  2018-04-04 06:40 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Witamy Was po świętach i jeśli jeszcze nie słyszeliście, to zapraszamy do wysłuchania ,,Piosenki o SKO" z 1956 r. w nowej odsłonie zespołu ,,NEONUTKI" z Orzysza.

  https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-sp-orzysz/neonutki-ocalily-od-zapomnienia-piosenke-o-sko-z-1956-r/

  https://www.youtube.com/watch?v=HWsGbpQQl_8

  Jesteśmy ciekawi Waszej opinii.

 • Opiekun SKO
  Opiekun SKO
  178.36.xxx.xxx
  2018-04-03 18:40 | Temat: SKO Wilkowo
  ODPOWIEDZ

  Pozdrawiamy wiosennie z płaczących dziś Mazur:)