1 2 3 następna ostatnia

Jagodzianki a praca mózgu: czy rzeczywiście te pyszne bułki z jagodami mogą pomóc w pracy mózgu?
Sezon na jagody w pełni. Przeczytaj wpis i dowiedz się, dlaczego warto jeść jagodzianki oraz inne dania zawierające jagody.
5
Blog SKO

SKO SP W DĄBROWICY

SKO SP W DĄBROWICY

Witamy na szkolnym blogu SKO w SP w Dąbrowicy, małej miejscowości położonej w woj. podkarpackim, powiat Leżajsk. Otacza nas piękna przyroda, lasy. Pomimo niewielkiej liczy uczniów nie jesteśmy szkołą anonimową. W naszej szkole dużo się dzieje, o czym będziecie się mogli dowiedzieć odwiedzając naszego bloga. Czekamy na Wasze wpisy i głosy! Dziękujemy!!!

„Niezapomniana szkolna wycieczka do Zamościa"

W ostatnim tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w szkolnej wycieczce do zoo w Zamościu. To nie tylko świetna okazja do nauki o różnorodności zwierząt, ale również wspaniała przygoda i okazja do integracji. Po zwiedzeniu zoo mieliśmy również czas na p ...

0

Jeden, jeden, dwa. Numer ratunkowy każde dziecko zna.

Jeden, jeden, dwa. Numer ratunkowy każde dziecko zna. 23 maja odwiedziły nas panie operatorki z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W przystępny sposób, w formie pogadanki i prezentacji multimedialnej, zapoznały uczniów z wyglądem stanowiska pracy operatora, uświadomiły im, kiedy dzwonić i nie dzw ...

0

Spotkanie z bankowcami.

21 maja gościliśmy przedstawicieli Banku PKP BP w Rzeszowie. Panie przeprowadziły zajęcia z uczniami klas I-IV. Zajęcia dotyczyły cyberbezpieczeństwa. Członkowie SKO dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z internetu, dlaczego nasze dane powinniśmy chronić oraz zapoznali się z z nowym sło ...

0

Święto Konstytucji 3maja w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy.

233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych na stany. Autoram ...

0

Wycieczka do Leżajska

24 kwietnia uczniowie klas III-VI wzięli udział w wycieczce edukacyjno – integracyjnej do Leżajska. Na początku młodzi turyści zwiedzili Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, które gromadzi relikty przeszłości z utraconych po II wojnie światowej klasztorów wschodnich m.in. z Sokala, Lwowa, Krystynopol ...

0

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- oficjalne rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- oficjalne rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego. „Nasza szkoła jest jak pudełko kredek : każdy jest inny, ale RAZEM możemy stworzyć dzieło sztuki” (autor nieznany). 09.04.2024 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny "Autyzm. W ...

0

Brzechwolandia to kraina szczęśliwości..

Do niej mieli okazję przenieść się uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, którzy 04 kwietnia 2024r. wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do MCK w Leżajsku na spektakl teatralny pt. „Brzechwolandia”. Dzięki wspaniałej grze aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we W ...

0

Światowy Dzień Wody

Co roku, 22 marca, na świecie obchodzony jest 💦Światowy Dzień Wody💦💧💦 Celebrujemy go także my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce. Podstawowym celem tego święta jest przypomnienie, że woda jest niezbędna do życia człowieka. Na początku obieg wody w przyrodzie, w postaci wiersz ...

0
1 2 3 następna ostatnia