1 2 3 następna ostatnia


SKO SP W DĄBROWICY

SKO SP W DĄBROWICY

Witamy na szkolnym blogu SKO w SP w Dąbrowicy, małej miejscowości położonej w woj. podkarpackim, powiat Leżajsk. Otacza nas piękna przyroda, lasy. Pomimo niewielkiej liczy uczniów nie jesteśmy szkołą anonimową. W naszej szkole dużo się dzieje, o czym będziecie się mogli dowiedzieć odwiedzając naszego bloga. Czekamy na Wasze wpisy i głosy! Dziękujemy!!!

Wielkanoc, Wielkanoc wielka radość w sercu!!!

Tymi słowami dnia 28 marca 2018r. w naszej szkole rozpoczęło się spotkanie wielkanocne, na którym gościliśmy Panią Dyrektor SP Jadwigę Stopyra, Panią Dyrektor PG Lucynę Pietrycha oraz rodziców. To ważny dzień dla wszystkich dzieci. Nauczenie dzieci zwyczajów, tradycji polskich jest elementem łącznoś ...

2

Spotkanie z historią w Łańcucie

9 marca 2018 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii. Udaliśmy się bowiem na wycieczkę do najbliższej nam dawnej siedziby magnackiej, Muzeum -Zamku w Łańcucie. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomi ...

1

Bo po to są kobiety, aby od mężczyzn dostawać bukiety...

To hasło przewodnie można było przeczytać wśród kolorowej dekoracji, która uświetniała tegoroczne obchody Dnia Kobiet w naszej szkole. Po serdecznym powitaniu, chłopcy wszystkim dziewczętom z wdzięczności za ozdabianie klasy barwnym szlakiem wycinanek, wyhodowanie w doniczkach pelargonii najczer ...

2

Herb mojego rodu

Wojewódzki Konkurs Plastyczny ph. „Herb mojego rodu zorganizowany przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Na konkurs wpłynęło prawie 200 prac wykonanych różnymi technikami. Miło nam poinformować, że Eliasz Sarzyński uczeń klasy IV zdobył I miejsce w ...

2

Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą , dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też b ...

1

XXV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szopka Betlejemska w oczach dziecka” - rozstrzygnięty

29 stycznia w Miejsko Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim został rozstrzygnięty XXV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szopka Betlejemska w oczach dziecka”. Celem konkursu było poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, a także rozbudzanie wyobr ...

0

Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie

W sobotę 20 stycznia 2018r. w naszej szkole już po raz 24. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Msza św. koncelebrowana przez księdza proboszcza Stanisława Srokę i księdza wikarego Witolda Capłapa w intencji wszystkich seniorów była wstępem do tej wspaniałej środowiskowej uroczyst ...

0

Bóg się rodzi

Bożonarodzeniowy czas świętowania został zainaugurowany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, które radosnymi pastorałkami, oznajmiły, że nadchodzą święta i trzeba spieszyć do Betlejem. Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klas III - VII, którzy „przenieśli” zgromadzoną publiczno ...

0

Uwaga Uczniowie!!!

Chcesz zrobić dobry uczynek? Przygotuj kartkę świąteczną wraz z życzeniami dla podopiecznych z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Sprawisz radość sobie i innym. To tak niewiele, a tak wiele zarazem. Czekamy. Opiekun SKO

2

Mamo! Tato! Zobacz jak bawię się i uczę w przedszkolu.

5 grudnia w grupie 3-4-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W tym dniu rodzice mogli obserwować zajęcia przedszkolaków oraz wspólnie ze swoimi dziećmi przeżywać spotkanie z Mikołajem. Oczekując upragnionego gościa wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach przedszkolnych : rozwią ...

1
1 2 3 następna ostatnia